





Kronleuchter Plantation mit 3 Lichtern, poliertes Antik-Nickel
Spezifikation:
| Marke | Hinkley |
|---|---|
| Kartongewicht | 12,30 kg |
| Garantie | allgemeine 2 Jahre Garantie |
| Geeigneter Standort | Innere |
| Stromspannung | 220-240 V, 50 Hz |
| Stromquelle | Netzspannung |
| Farbe | Poliertes Antik-Nickel |
| Familie | Plantage |
| Breite | 546 mm |
| Produktgewicht | 11.07 |
| Durchmesser | 546 mm |
| Einbauhöhe | 810 mm |
| Klasse | Class I |
| Minimum Drop | 890mm |
| Maximum Drop | 2415mm |
| Ceiling Pan Colour | Polished Antique Nickel |
| Build Materials | Brass, Aluminium, Linen Shades, Clear Optic Glass |
| Integrated LED | No |
| Lamp(s) Included | No |
| Maximum Wattage | 40W |
| Number of Lamps | 4 |
| Socket | E14 |
| Dimmable Fitting | Compatible with dimmable lamps |
| Chain/Wire/Cord Length | 1524mm of chain. |
| Product Dimensions | H: 1010mm D: 838mm Min/Max Depth: 1090mm - 4138mm |
| Box Dimensions | 36 x 56 x 64cm |
| Height Adjustable | On Installation |
Produktinformationen
Produktinformationen
Versand & Rückgabe
Versand & Rückgabe
Description
Spezifikation:
| Marke | Hinkley |
|---|---|
| Kartongewicht | 12,30 kg |
| Garantie | allgemeine 2 Jahre Garantie |
| Geeigneter Standort | Innere |
| Stromspannung | 220-240 V, 50 Hz |
| Stromquelle | Netzspannung |
| Farbe | Poliertes Antik-Nickel |
| Familie | Plantage |
| Breite | 546 mm |
| Produktgewicht | 11.07 |
| Durchmesser | 546 mm |
| Einbauhöhe | 810 mm |
| Klasse | Class I |
| Minimum Drop | 890mm |
| Maximum Drop | 2415mm |
| Ceiling Pan Colour | Polished Antique Nickel |
| Build Materials | Brass, Aluminium, Linen Shades, Clear Optic Glass |
| Integrated LED | No |
| Lamp(s) Included | No |
| Maximum Wattage | 40W |
| Number of Lamps | 4 |
| Socket | E14 |
| Dimmable Fitting | Compatible with dimmable lamps |
| Chain/Wire/Cord Length | 1524mm of chain. |
| Product Dimensions | H: 1010mm D: 838mm Min/Max Depth: 1090mm - 4138mm |
| Box Dimensions | 36 x 56 x 64cm |
| Height Adjustable | On Installation |























