




Wexford Sockellaterne mit 1 Licht, Schwarz/Silber
Spezifikation:
| Brand | Elstead Lighting |
|---|---|
| Box Weight | 1.90kg |
| Guarantee | 3 year anti corrosion guarantee |
| IP Rating | IP44 |
| Suitable Location | Exterior |
| Voltage | 220-240v 50hz |
| Power Source | mains voltage |
| Finish | Black/Silver |
| Family | Wexford |
| Width | 159mm |
| Product Weight | 1.71 |
| Fitting Height | 523mm |
| Class | Class I |
| Build Materials | Cast Aluminium, Leaded Glass |
| Integrated LED | No |
| Lamp(s) Included | No |
| Maximum Wattage | 60W |
| Number of Lamps | 1 |
| Socket | E27 |
| Spare Glass/Shade | GS133 |
| Dimmable Fitting | Compatible with dimmable lamps |
| Product Dimensions | H: 523mm W: 159mm |
| Box Dimensions | 17 x 17 x 46cm |
| Base Plate Dimensions | 150mm |
Original: $124.36
-65%$124.36
$43.53Produktinformationen
Produktinformationen
Versand & Rückgabe
Versand & Rückgabe
Description
Spezifikation:
| Brand | Elstead Lighting |
|---|---|
| Box Weight | 1.90kg |
| Guarantee | 3 year anti corrosion guarantee |
| IP Rating | IP44 |
| Suitable Location | Exterior |
| Voltage | 220-240v 50hz |
| Power Source | mains voltage |
| Finish | Black/Silver |
| Family | Wexford |
| Width | 159mm |
| Product Weight | 1.71 |
| Fitting Height | 523mm |
| Class | Class I |
| Build Materials | Cast Aluminium, Leaded Glass |
| Integrated LED | No |
| Lamp(s) Included | No |
| Maximum Wattage | 60W |
| Number of Lamps | 1 |
| Socket | E27 |
| Spare Glass/Shade | GS133 |
| Dimmable Fitting | Compatible with dimmable lamps |
| Product Dimensions | H: 523mm W: 159mm |
| Box Dimensions | 17 x 17 x 46cm |
| Base Plate Dimensions | 150mm |






















